Farma Měšťánkovi


Česnek

V roce 2021 pěstujeme tyto odrůdy.

Bjetin

Velmi raný ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou ploše kulovité, barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá, stroužky jsou velké. Počet stroužků v cibuli je 8. Má příjemnou ostrou chuť, která nevadí osobám s citlivým žlučníkem.

Odrůdu vyšlechtil Ing. Václav Kozák.

Lukan

Ozimý širokolistý nepaličák. Cibule střední až velké, ze strany ploše kulovité, základní barva obalových suknic šedobílá. Stroužky v cibuli jsou středně velké.

Odrůdu vyšlechtil Ing. Václav Kozák.

Havran

Polopozdní ozimý paličák. Cibule jsou střední až velké, kulovité, základní barva obalových suknic bílá, skvrnitost výrazná, fialová, velikost stroužků velká, počet stroužků v cibuli je 6 až 8. Česnek je výrazně ostrý.

Odrůdu vyšlechtil Ing. Václav Kozák.

Karel IV

Polopozdní ozimý širokolistý paličák. Má mohutné cibule o hmotnosti 70 až 90 gramů. Vnější suknice světlé s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké, 5-7 ks v cibuli, s fialově hnědou slupkou. Odrůda se vyznačuje výraznou česnekovou chutí. Je dobře skladovatelný a snadno se loupe.

Odrůdu vyšlechtila firma Semo, a. s. se sídlem ve Smržicích.

Rusák

Mezi pěstiteli oblíbený ozimý širokolistý paličák. Má velké stroužky, cibule může dosáhnout hmotnosti až 100 g. Je velmi ostrý a ve vhodných podmínkách má dlouhou dobu skladovatelnosti.


Zpět na hlavní stranu
Organizace samosběru
O nás
Kde nás najdete
Kontakt
Odrůdy jahod
Hrášek